PROJELERİMİZ
Küçükçekmece Belediyesi Sefaköy Kültür ve Sanat Merkezi
Anasayfa > Projelerimiz > Vizyon Projeler > Küçükçekmece Arena
Küçükçekmece Arena

Küçükçekmece Arena
Küçükçekmece Arena

Küçükçekmece Belediyesi tarafından Halkalı’da inşa edilen “Küçükçekmece Arena” , Türkiye’deki, amfi tiyatro konseptinde inşa edilen gösteri merkezleri arasındaki “EN BÜYÜK GÖSTERİ MERKEZİ” ünvanına sahiptir.

Küçükçekmece Belediyesi’nin önemli kültür ve sanat yatırımları , Cennet Kültür ve Sanat Merkezi, Sefaköy Kültür ve Sanat Merkezi ve Halkalı Kültür ve Sanat Merkezleri’nden sonra inşa edilen en büyük gösteri merkezi olan Küçükçekmece Arena, 2013 yılında halkımızın hizmetine sunulacaktır.

 

30 dönümlük arazi üzerinde kurulu olan Küçükçekmece Arena ,  gerek  işlevselliği ve görselliği  gerekse  kapasitesi ve teknik alt yapısıyla, sadece  Küçükçekmece’ye değil tüm Türkiye’ye hizmet verecek şekilde uluslararası organizasyonlara ev sahipliği yapabilecek  formda inşa edilmiştir.

ULUSLARARASI ORGANİZASYONLAR İÇİN  NİTELİKLİ BİR ESER...
Küçükçekmece Arena,  özel sahnesi, mimarisi, ışıklandırma ve  ses sistemi ile uluslararası prodüksiyonlara ve Türkiye genelinde yapılan önemli etkinlik ve konserlere ev sahipliği yapmak, açık ve kapalı spor alanları ile halkımızın sağlıklı yaşam standartlarını artırmak, seminer ve eğitim salonlarıyla akademik çevrelere mekan oluşturmak amaçlarıyla planlanmış önemli bir yatırımdır.

ÖZEL BİR ESER…
Mimari tarzıyla dünya tarihinin önemli miraslarından biri olan “Efes Celsus Kütüphanesi”nin modern bir yorumudur.

TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK GÖSTERİ MERKEZİ...
Ulusal ve uluslararası platformdaki  kapsamlı organizasyonlar için dizayn edilen Küçükçekmece Arena’nın , açık ve kapalı tribündeki  toplam izleyici kapasitesi 35.000’dir.  Membran örtüyle kapatılmış kapalı tribündeki koltuk sayısı 7.000 olup, kapalı tribün toplam kapasitesi 10.000’dir. Aynı anda,  binlerce kişinin rahatlıkla sahne performanslarını izleyebileceği dev arenada, kapalıda 600 araç  ve açıkta  200 araç kapasiteli  iki otoparkı da bulunmaktadır.

SAHNE…
Küçükçekmece Arena, 704 m2 lik dev sahnesi ile “TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK SAHNE” sine sahiptir.  Oturma düzeni % 10 eğimle oluşturulduğundan,  sahnenin görünebilirliği en yüksek seviyededir.

SES VE IŞIKLANDIRMA SİSTEMİ…
Küçükçekmece Arena, “TÜRKİYE’NİN  EN GELİŞMİŞ  SES VE IŞIKLANDIRMA SİSTEMİ”ne sahip bir gösteri merkezidir.  Tavanları, yankı oluşumunu düşüren özel panelli tavan şeklinde imal edilmiştir. Ayrıca tüm yüzeylerde, ses yutucu malzemeler ve  tavandan asılan akustik  sitemler kullanılmıştır.  Böylelikle ses daha sağlıklı ve yankısız olarak iletilmekte ve izleyiciler sahne performanslarını kaliteli bir şekilde dinleme imkânına sahip olmaktadırlar.

ARENA’YA ULAŞIM ÇOK KOLAY …
Küçükçekmece Arena, İstanbul’un iki önemli otoyolu olan, TEM Otoyolu ve E-5 Otoyolu arasındaki direk bağlantıyı sağlayan Basın Express yolunun, Halkalı-Güneşli katlı kavşağına 350 m mesafesi ile misafirlerine ulaşımı kolaylığı sağlayacak bir bölgede bulunmaktadır.   Yatırımımız, Halkalı Merkez Mahallesi,  Aytaç Mevkii’nde, Fatih Caddesi ve Gümrük Yolu rasında konumlandırılmıştır.

VİDEO
Küçükçekmece Arena
 
360° Belediyecilik
Küçük İstanbul