KÜÇÜKÇEKMECE BELEDİYESİ
KSD Dergisi

Park ve Bahçeler Müdürlüğü

Park ve Bahçeler Müdürlüğü

Nazmi Yaman Nazmi Yaman

Özgeçmişi

20/09/1964 yılında Rize ilinin Pazar ilçesinde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Pazar'da yaptı. 1987 yılında İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi Orman Mühendisliği Bölümü'nü bitirdi. Askerliğini Isparta 58. Tümende asteğmen olarak yaptı. 1989-91 yılları arasında Erzurum Orman Bölge Müdürlüğü ve Ardahan Orman İşletme Müdürlüklerinde merkez şefi olarak görev yaptı. 1991-92 yıllarında İstanbul Orman Bölge Müdürlüğü, Demirköy Orman İşletme Müdürlüğü, İğneada Şefliği'nde şef olarak, 1992-98 yılları arasında Çatalca Orman İşletme Müdürlüğü Silivri Orman İşletme Şefi, Karacaköy Orman İşletme Şefi, Yalıköy Orman İşletme Şefi, Terkos Orman İşletme şefi görevlerinde bulundu.

1998-2001 yıllarında Çatalca Orman İşletme Şefliğinde müdür muavinliği, Orman Kadastrosunda komisyon başkanlığı ve 6 ay vekaleten orman işletme müdürü olarak görev yaptı. 2001 yılında Beşiktaş Belediyesinin Çevre Koruma Müdürü ve vekaleten Park ve Bahçeler Müdürü, Kentsel Tasarım Komisyon Başkanı görevlerinde bulundu. 2004 yılının Haziran ayında Küçükçekmece Belediyesi'ne Park ve Bahçeler Müdürü olarak atanan ve halen bu görevde bulunan Nazmi Yaman evli ve iki çocuk babasıdır.


Yapılan işler 

Bölgemizin 1/1000 ölçekli İmar Planlarında tasarruf hakkı Belediyemize ait olan; park, yeşil alan, çocuk bahçesi, spor alanları, rekreasyon alanları gibi yerlerin plan amacı doğrultusunda tanzimi yapılarak, bölgemiz insanlarının daha sağlıklı ve nezih yeşil bir çevrede yaşamasının sağlanması için çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.

Bu amaçla bölgemizdeki  yeşil alan miktarı 568.970m² arttırılmış ve kişi başına düşen yeşil alan miktarı 6,34 m²/kişi olmuştur.

Bölgemize ;  87 adet park , 66 adet çocuk oyun bahçesi , 16 adet muhtelif alanlara spor sahaları, 46 adet spor bahçesi, 2323mt. Yürüyüş parkuru ve 238.243 m²yeşil alan ,ağaçlandırma alanı ve oturma alanı kazandırılmıştır.

Ayrıca bölgemiz dahilindeki okullara ; 25 adet spor sahası , 50 adet çocuk oyun bahçesi yapılmış, ihtiyaçları doğrultusunda bank , piknik masası ve çöp kovaları verilmiştir.

Bölge genelinde ;  parklara ,yeşil alanlara, cadde ve sokaklara yaklaşık 500.000 adet  bitki  dikimi gerçekleşmiştir.

Altınşehir (Başakşehir)
Atakent
Atatürk
Beşyol
Cennet
Cumhuriyet
Fatih
Fevzi Çakmak
Gültepe
İnönü
Istasyon
Kanarya
Fevzi Çakmak
Kartaltepe
Kemalpasa
Mehmet Akif
Merkez
Sogutlucesme
Sultanmurat
Tevfikbey
Yarimburgaz
Yeni
Yeşilova