KÜÇÜKÇEKMECE BELEDİYESİ
Küçükçekmece Belediyesi Kültür Sanat Etkinlikleri

Park ve Bahçeler Müdürlüğü

Park ve Bahçeler Müdürlüğü

Ahmet Metin Sancar

Ahmet Metin SANCAR


Doğum Yeri: Devrek / Zonguldak 
Doğum Tarihi: 1969
Öğrenim: Lisans
Meslek: Mühendis
Görevleri: Park ve Bahçeler Müdürlüğü
Telefon: 44 44 360 / 6830
E-mail: Ahmetmetinsancar@kucukcekmece.bel.tr
Adres: Halkalı Turgut Özal Bulvarı No 10,  34303 Küçükçekmece / İstanbul

Özgeçmişi

İlköğrenimini Devrek İlköğretim Okulunda, ortaöğrenimini İstanbul Kabataş Erkek Lisesinde tamamladı. İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi Orman Mühendisliği bölümünden mezun oldu.

Orman Genel Müdürlüğünde Mühendis, İstanbul Büyükşehir Park ve Bahçeler Müdürlüğünde ve Mezarlıklar Müdürlüğünde Teknik Müdür Yardımcısı olarak çalıştı. Ayrıca Düzce Belediyesinde Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Sultanbeyli Belediyesinde Başkan Danışmanlığı yaptı. Halen Küçükçekmece Belediyesinde Park ve Bahçeler Müdürü olarak görev yapmaktadır.

Müdürlüğün Görevleri

Küçükçekmece uygulama imar planlarında müdürlüğümüzün uzmanlık alanına giren ve bu amaçlara tahsis edilmiş sahaların tanzimi için gerekli etüt, proje ve detay planlarının gerekli müdürlükler ile koordineli çalışmak sureti ile hazırlamak ve yaptırmak. Bu suretle Küçükçek -mece sınırları içerisinde yeni korular, parklar, bahçeler, yeşil alanlar, refüjler, çocuk bahçeleri, oyun alanları, spor alanları, meydan tanzimleri, eğlendinlen alanları, eğlenme ve dinlenme mekânları ile yol ağaçlandırmaları yapmak ve yaptırmak; bu alanlar için gerekli her cins inşaat ve tesisat malzemeleri temin etmek ve ettirmek; ayrıca mevcut olanların bakım ve onarımlarını yapmak ve yaptırmak.  Görev alanları dâhilindeki bitkilerin genel bakım, hastalık ve zararlarından korunması için zirai mücadele ve budamalarını yapmak ve yaptırmak Müdürlüğün başlıca görevleridir.

Faaliyet Raporları

2013 Faaliyet Raporu 

Yapılan işler 

Bölgemizin 1/1000 ölçekli İmar Planlarında tasarruf hakkı Belediyemize ait olan; park, yeşil alan, çocuk bahçesi, spor alanları, rekreasyon alanları gibi yerlerin plan amacı doğrultusunda tanzimi yapılarak, bölgemiz insanlarının daha sağlıklı ve nezih yeşil bir çevrede yaşamasının sağlanması için çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.

Bu amaçla bölgemizdeki  yeşil alan miktarı 568.970m² arttırılmış ve kişi başına düşen yeşil alan miktarı 6,34 m²/kişi olmuştur.

Bölgemize ;  87 adet park , 66 adet çocuk oyun bahçesi , 16 adet muhtelif alanlara spor sahaları, 46 adet spor bahçesi, 2323mt. Yürüyüş parkuru ve 238.243 m²yeşil alan ,ağaçlandırma alanı ve oturma alanı kazandırılmıştır.

Ayrıca bölgemiz dahilindeki okullara ; 25 adet spor sahası , 50 adet çocuk oyun bahçesi yapılmış, ihtiyaçları doğrultusunda bank , piknik masası ve çöp kovaları verilmiştir.

Bölge genelinde ;  parklara ,yeşil alanlara, cadde ve sokaklara yaklaşık 500.000 adet  bitki  dikimi gerçekleşmiştir.

Altınşehir (Başakşehir)
Atakent
Atatürk
Beşyol
Cennet
Cumhuriyet
Fatih
Fevzi Çakmak
Gültepe
İnönü
Istasyon
Kanarya
Fevzi Çakmak
Kartaltepe
Kemalpasa
Mehmet Akif
Merkez
Sogutlucesme
Sultanmurat
Tevfikbey
Yarimburgaz
Yeni
Yeşilova