KÜÇÜKÇEKMECE’DE 7/24 KAR MESAİSİ

KÜÇÜKÇEKMECE’DE 7/24 KAR MESAİSİ
BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN

04 Ocak 2019

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün günler öncesinden yaptığı kar yağışı uyarısının ardından Küçükçekmece Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri yaşanabilecek olumsuzluklar ve buzlanmaya karşı hazırlıklarını tamamladı.

İlçede yoğun kar yağışı karşısında herhangi bir sıkıntı yaşanmaması ve kar yağışının etkisiyle meydana gelen buzlanmanın önüne geçebilmek amacıyla 23 adet kar küreme aracı, 1 adet greyder, 14 adet kepçe, 8 adet çift kabinli kamyonet ve 6 adet kontrol aracı sahada olacak. Toplam 63 araç, 90 personel ve 6000 ton tuz stoğu ile ekipler Küçükçekmece’de  7/24 kar mesaisi yapacak.

“EKİP VE EKİPMANLARIMIZ HAZIR”

Küçükçekmece Belediyesi Afet ve Koordinasyon Merkezi’ni ziyaret eden Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz, ilçede ekip ve ekipmanların olası bir kar yağışına hazır olduğunu vurgulayarak, “ Ekiplerimiz yoğun kar yağışından kaynaklanacak bir olumsuzluğa her an müdahale edebilirler. Küçükçekmece kara hazır. öncelikli olarak ana ulaşım akslarının ulaşıma açık olmasını sağlayacağız. Hastane ve okul yollarının ulaşıma kapanmaması için ekiplerimiz görev yapacak. İş makineleri ile bir yandan karı temizlerken bir yandan da buzlanmaya karşı tuzlama çalışmaları yapacağız” diye konuştu.

FOTOĞRAF GALERİSİ