ÖZGEÇMİŞ

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN

Temel Karadeniz

Aslen Sivaslı olan Temel Karadeniz 13 Temmuz 1967 yılında İstanbul'da doğdu. Beş ablası ve kendisinden sonra doğan bir erkek kardeşiyle birlikte kalabalık bir ailenin mutluluğunu, bir arada yaşamanın güzelliklerini tattı, paylaşmanın erdemiyle şekillenen bir çocukluk geçirdi. Şehremini Anadolu Lisesi'nden mezun olan Temel Karadeniz, üniversiteyi İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi'nde okudu. Uzun yıllar İstanbul’da diş hekimliği yaptı.
2004- 2009 yılları arasında Küçükçekmece Belediyesi Meclis Üyeliği, İstanbul Büyükşehir Belediye Meclis Üyeliği,  Küçükçekmece Belediyesi Meclis Başkan Vekilliği görevlerinde bulundu.
2007-2013 yılları arasında iki dönem İlçe Başkanlığı yapan Temel Karadeniz, 30 Mart 2014 Yerel Seçimlerinde Küçükçekmece Belediye Başkanı olarak seçildi. İstanbul’un parlayan yıldızı Küçükçekmece’de halkın sevdiği ve güvendiği bir isim haline geldi.
Temel Karadeniz, evli ve 2 çocuk babasıdır.
29 Aralık 2018 yılında, Cumhurbaşkanımız, AK Parti Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın teveccühleriyle tekrardan AK Parti Küçükçekmece Belediye Başkanlığına aday gösterildi.

İNSAN ODAKLI YÖNETIM…

Küçükçekmece’de yenilikçi bir partinin, yeni soluğuydu artık Temel Karadeniz. Kısa sürede İstanbul’un gözbebeği ilçelerinden birisi olan Küçükçekmece’de halkın sevdiği ve güvendiği bir isim haline geldi. Muhafazakar demokrat dünya görüşüne sahip olan Temel Karadeniz insanı ve insanın asli değerlerini esas alan felsefesiyle, bir toplumun ancak kendi değerlerine sahip çıkarak, onları koruyarak gelişebileceğine inandı. Siyaset sahnesindeki çabası da, sokakta sıradan bir insan olarak yaşarken çabası da hep bu oldu.
Bu özelliği ile Küçükçekmece halkının içinden birisi olmayı başardı. Halka, ancak onların içinde yaşayarak, onlarla temas halinde olarak hizmet edilebileceğine inandı ve bunu düstur edindi. Hedef: Değerlerine sahip çıkan ve gelişen Küçükçekmece… Öte yandan Temel Karadeniz sosyal hayatında da farklı renklere açık oldu. Yıllarca karikatür ile ilgilendi. En ince çizginin, en küçük detayın bile çok önemli olduğu bu zarif sanatın kendisine kattıklarını hep önemsedi.