HİZMETLERİMİZ
Küçükçekmece Belediyesi Kültür Sanat Etkinlikleri

Kültür Merkezleri

Kültür Merkezleri

Küçükçekmece Belediyesi;  3 kültür sanat merkezi, 1 gösteri merkezi ile kültür sanat etkinliklerini sürdürmektedir. Halkalı Kültür Sanat Merkezi Atakent Mahallesinde, Cennet Kültür Sanat Merkezi Cennet Mahallesinde, Sefaköy Kültür Sanat Merkezi Tevfikbey Mahallesinde, Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezi Halkalı Merkez Mahallesinde bulunmaktadır.

HALKALI KÜLTÜR SANAT MERKEZİ
2005-2006 yıllarında yenileyerek hizmete açtığımız Halkalı Kültür ve Sanat Merkezi; 386 kişilik çok amaçlı tasarlanmış salonu, sergi salonu, fuaye, derslikler, kütüphane ve spor salonuyla modern bir yaşam merkezi hüviyetine sahiptir.

Adresi:
Atakent Mahallesi Halkalı Toplu Konutları 2.Etap Girişi Küçükçekmece / İstanbul
Telefon: (0212) 411 0 807

CENNET KÜLTÜR SANAT MERKEZİ
2008 yılında hizmete sunulan, 12.500 m2'lik kapalı alanıyla kültür ve sanata ayrılmış çok amaçlı bir bina olma özelliği taşıyan CKSM, 435 kişilik İstanbul'un en modern tiyatro salonu, 850 m2'lik çok amaçlı Sergi Salonu, tam donanımlı Müzik Atölyeleri, 250 m2'lik Bale Salonu ve Yaşam Boyu Eğitim Atölyelerinden oluşuyor. Sadece Küçükçekmece'nin değil, İstanbul'un da gururu olan bu ayrıcalıklı merkez her yaştan Küçük İstanbulluyu kültür ve sanatla buluşturuyor.

Adresi:
Cennet Mahallesi   Yahya Kemal Beyatli Cad. Küçükçekmece / İstanbul
Telefon: (0212) 411 0 805

SEFAKÖY KÜLTÜR SANAT MERKEZİ
Türkiye'nin en modern Kültür ve Sanat Merkezi ünvanına sahip olan, 2009 yılında hizmete açılan bu Kültür ve Sanat Merkezi, aynı zamanda bir Kültür Kompleksi olma özelliğini de taşıyor. SKSM, 11.520 m2'lik kapalı alanda, 1 adet 507 kişilik büyük sahne, 17 adet atölye ve sergi alanı gibi birçok aktivite alanını da içinde barındırıyor.

Adresi:
Tevfikbey Mahallesi Maslak Çeşme Caddesi  Küçükçekmece / İstanbul
Telefon:  (0212) 411 0 810

YAHYA KEMAL BEYATLI GÖSTERİ MERKEZİ

Küçükçekmece Belediyesi tarafından 2013 yılında hizmete açılan Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezi İstanbul’un en büyük gösteri merkezi olmanın yanı sıra; izleyici kapasitesi, sahnesi ve teknik olanaklarıyla dünyanın da belli başlı kültür-sanat yapıları arasında. Halkalı’da, 30.000 m2 inşaat alanına sahip YKB Gösteri Merkezi, tamamen gösteri sanatlarına özel tasarlanmış ve donatılmış yapısıyla Türkiye’de bir ilk oluşturuyor.

Sanatsal dönüşümün de öncüsü Küçükçekmece Belediyesi’nin eseri YKB Gösteri Merkezi, kentlilik bilinci ve kenti sahiplenmenin simgesi. Gelişen, dinamik, modern Küçükçekmece’nin sadece bugünün değil, yarının ihtiyaçlarını karşılayacak bir kent olduğununun kanıtı… YKB Gösteri Merkezi özel sahnesi, mimarisi, ışıklandırma ve ses sistemi ile uluslararası prodüksiyonlara, İstanbul genelinde yapılan önemli etkinlik ve konserlere ev sahipliği yapmayı, spor alanları ile sağlıklı yaşam standartlarını artırmayı, özel salonlarıyla akademik çevrelere mekan oluşturmayı amaçlayan son yılların en önemli kültür sanat yatırımı.

Adresi:
Halkalı Merkez Mahallesi, Fatih Caddesi Küçükçekmece – İstanbul
Telefon:  (0212) 411 0 882